افراد موفق و چندین کار کوچک روزمره آنها

افراد موفق و چندین کار کوچک روزمره آنها

هر روز ما با درس هایی از زندگی، روبرو می شویم. کدامیک از این درس ها به تبدیل شدن ما به یک مدیر خوب، رئیس بزرگ، مدیری موفق و در مجموع به یک شخص بهتر کمک میکند؟

مواردی که در این مطلب عنوان می شود، بسیار آسان است و شاید عملی کردن آنها نیاز به زحمت آنچنانی نداشته باشند، اما می توانند یک راه عالی برای ارتباط مثبت با دیگران باشند و شما به را به فرد موفق تری نسبت به امروزتان تبدیل کنند. با هم نگاهی میاندازیم به این 10 مورد.
1. باید از یک جایی شروع کنید

اولین گام برای رسیدن به هر نقطه ای، تصمیم گیری است که شما معمولا دوست ندارید در این مرحله باشید. حداقل کار مفیدی که می توانید انجام دهید اینست که قبل از انجام کار، برای رسیدن به کمال صبر کنید. از همانجاییکه هستید، با همان امکاناتی که در اختیار دارید شروع کنید و آنچه را که می توانید برای رسیدن به موفقیت انجام دهید.

2. در همه حال با احترام رفتار کنید

نگرش شما در زندگی نسبت به اینکه چگونه باید با دیگران رفتار کرد و به آنها احترام گذاشت، حتی در زمانیکه سزاوار احترام نباشد، تأثیر گذار است. اینکه شما چطور با دیگران رفتار میکنید، انعکاسی از شخصیت آنها نیست، بلکه از شخصیت خودتان است.

3. زمانی برنده می شوید که همه برنده شوند

برای برنده شدن آماده شوید و انتظار بردن را داشته باشد، اما به خاطر داشته باشید که به عنوان یک برنده واقعی شما باید به گونه ای رفتار کنید که اطرافیان شما نیز برنده باشند.

4. اگر حضور شما ارزش نداشته باشد، غیبت شما احساس نمی شود

راز موفقیت دیگر یک راز نیست، و آن پیدا راهی برای اضافه کردن ارزش های زندگی مردم است. اگر شما می خواهید که یک فرد ثروتمند با احساس واقعی باشید، راهش این است که به ارزش زندگی افرادی که در اطراف شما هستند، چیزی اضافه کنید.

5. تمرکز خودتان را بر آنچه مهم است بگذارید

یاد بگیرید که برای آنچه که پاسخ میدهید و عکس العمل  نشان میدهید، نظم داشته باشید. هر شخصی و هر چیزی ارزش زمان، انرژی و توجه شما را ندارد. انتخاب های آگاهانه ای درباره آنچه می خواهید به آن توجه کنید و آنچه که می خواهید اجازه دهید از دستتان برود، داشته باشید.

6. همه اعتماد به نفسی که شما دارید، از قابلیت هایی می آید که آنها را ثابت کرده اید

اعتماد به نفس شما از باور اینکه می توانید و شایستگی انجام کار را دارید، نشأت میگیرد. به خودتان اعتقاد داشته باشید و امکانات خود را دست کم نگیرید، اما بدانید که در چه کاری مهارت لازم را دارید.

7. عاشق کاری که انجام میدهید باشید و یا آن را رها کنید

اگر شما آنچه را که انجام میدهید دوست ندارید، باقی عمرتان را در بدبختی زندگی خواهید کرد. این خیلی ساده است، کاری که انجام میدهید را دوست داشته باشید، در اینصورت انجام آن کار برای شما بسیار ساده خواهد شد.

8. محدودیت های خودتان را بشناسید و توانایی خودتان را افزایش دهید

شما هرگز متوجه محدودیت های خود نمی شوید، مگر آنکه خودتان را به سمت آنها هل بدهید. تنها راهی که می توانید خودتان را تغییر دهید، این است که خودتان را به چالش بکشید. اگر هرگز به خودتان فشاری وارد نکنید، جایگاهی خواهید داشت، اما مقصد نه.

9. بدانید که چه زمانی باید پیش روی کنید و چه زمانی سرعت را کم کنید

زندگی سریعتر، باعث می شود چیزهای بیشتری بدست آوریم. اما از طرفی آرام آرام گام برداشتن، باعث می شود که عمیق تر پیش رویم. لازم است که عمل و عکس العمل های ما در تعادل بین این دو وضعیت باشد.

10. برای یادگرفتن بهترین ها، از بهترین کمک بگیرید

هر کسی را که می بینید، چیزهایی هر چند اندک میدانید که شما آنها را نمی دانید. یادگیری یک گنج است. پس با افرادی که در هر زمینه و هر فرصتی در اطراف شما خبره هستند در ارتباط باشید

به خاطر داشته باشید که بزرگترین تفاوت میان افراد موفق و ناموفق این است که افراد موفق میدانند اقدامات کوچک روزانه منجر به نتایج بزرگی خواهد شد.