جزییات فرود اضطراری دیشب در تبریز

به گزارش ام تی رز

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی از ترکیدن لاستیک شماره چهار ارابه فرود هواپیما در هنگام برخاستن از باند فرودگاه کیش خبر داد.

 مصطفی صفایی با اشاره به فرود اضطراری پرواز شماره 5658 شرکت هواپیمایی آتا در فرودگاه تبریز اظهار کرد: پس از نشست هواپیمای MD در ساعت 20:20 در باند فرودگاه تبریز، خوشبختانه هیچ مشکلی برای مسافران ایجاد نشده و با حضور و تلاش عوامل فرودگاهی و عملیاتی، 161مسافر در سلامت کامل از هواپیما پیاده شده و به ترمینال داخلی انتقال داده شدند.

وی افزود: ترکیدگی لاستیک در پرواز از فرودگاه کیش اتفاق افتاده و فرودگاه تبریز قبل از ورود هواپیما به این فرودگاه توسط مراقبت پرواز مبدا از این نقص مطلع شده و با تمهیدات لازم آمادگی خود را اعلام کرده بود، به طوری که هواپیما با ایمنی کامل در باند بتنی فرودگاه تبریز به زمین نشست.

وی ادامه داد: پس از تعویض لاستیک هواپیما، باند اول فرودگاه تبریز به مدت یک و نیم ساعت مسدود شده و تمامی پروازهای برنامه‌ای و غیر برنامه‌ای در باند دوم فرودگاه تبریز نشست و برخاست کردند.

صفایی گفت: هیچ پروازی به علت مسدود شدن باند اول فرودگاه تبریز لغو نشده و درساعت 21:45 باند اول فرودگاه باز شده و هر دو باند فرودگاه تبریز، فعال هستند.