گوگل سوابق پزشکی خصوصی را از نتایج جستجو حذف می کند

گوگل سوابق پزشکی خصوصی را از نتایج جستجو حذف می کند
به گزارش ام تی رز : شرگت گوگل پس از اصلاح سیاست‌های خود در خصوص اطلاعات شخصی کاربرانش از این پس پرونده های پزشکی را از اعلام نتایج جستجو، حذف می کند که این امر هک اطلاعات و خطای نهادهای پزشکی را محدود می سازد.

این تغییرات به تازگی در گوگل رخ داده است و پرونده های محرمانه و شخصی پزشکی افراد را شامل می شود زیرا انتشار پرونده های پزشکی خصوصی افراد می تواند به قربانیان حوادث و یا به لحاظ مالی و احساسی به افراد زیان وارد کرده و حتی آینده آنها را در معرض خطر قرار دهد.

این تغییرات در سیاست حذف از سوی گوگل به سال 2015 میلادی برمی گردد که طی آن این شرکت اقدام به حذف برخی تصاویر مستهجن به خواست کاربرانی کرد که از آپلود آنها رضایت نداشتند.

با توجه به این مطلب که گوگل به درگاه جستجوی برای بسیاری از کاربران جهان تبدیل شده است شاید برخی از سیاست های حذفی گوگل موجب شود تا کاربران و دوستداران  به وب گردی موتور جستجوگر خود را تغییر دهند، در حالی که اطلاعاتی را که گوگل نمیاش نمی دهد در جستجوگرهای دیگر قابل مشاهده است.

چندی پیش نیز گوگل اعلام موضع سختی نسبت به انتشار ویدئوهای خشن اتخاذ کرده بود و علاوه بر هشدار و افزایش نظارت توصیه هایی برای کاربرانش داشته است.