داروی «دیفن هیدرامین» برای کودکان زیر ۶ماه ممنوع

داروی «دیفن هیدرامین» برای کودکان زیر ۶ماه ممنوع

به گزارش ام تی رز

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: مصرف داروی دیفن‌هیدرامین برای کودکان زیر ۶ ماه ممنوع است و توصیه می‌شود افراد زیر ۲ سال قبل از مصرف این دارو با نظر پزشک استفاده کنند.

به گزارش فارس، سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: مصرف داروی دیفن‌هیدرامین برای کودکان زیر ۶ ماه ممنوع است و توصیه می‌شود افراد زیر ۲ سال قبل از مصرف این دارو با نظر پزشک استفاده کنند.

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره مصرف دارو‌های دیفن‌هیدرامین و کتوفین در کودکان اظهار داشت: به طور کلی در باره مصرف خانواده دارو‌های آنتی‌هیستامین به خصوص آن‌هایی که از دوز دارویی قوی‌تری برخوردار هستند و علایم خواب آوری در آن‌ها مشاهده می‌شود هشدار‌هایی وجود دارد و توصیه می‌شود که افراد زیر ۵ سال اقدام به مصرف آن‌ها نکنند، مصرف داروی دیفن‌هیدرامین برای کودکان زیر ۶ ماه ممنوع است و توصیه می‌شود افراد زیر ۲ سال قبل از مصرف این دارو با نظر پزشک استفاده کنند.

جهانپور با بیان اینکه داروی کتوفین نیز دارای عوارض دارویی است، گفت: استفاده از این دارو نیز باید تحت‌نظر پزشک متخصص انجام شود و خانواده‌ها باید به این موضوع توجه داشته باشندکه این دارو‌ها بعضاً به صورت بدون نسخه در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، که توجه به هشدار‌های دارویی در زمینه مصرف آن‌ها جدی است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو در پایان گفت: متاسفانه مشاهده می‌شود که خانواده‌ها برای خواباندن کودکی که بی‌قراری می‌کند از دیفن‌هیدرامین استفاده می‌کنند، اما باید به عوارض جدی این دارو‌ها توجه داشته باشند به دلیل اینکه مواردی از مرگ ناگهانی به دلیل مصرف این دارو‌ها گزارش شده است.