اختلاس این بار در شرکت نفت

اختلاس این بار در شرکت نفت

دادستان کل کشور افزود: دستگاه‌های اجرایی و سربازان گمنام امام زمان (عج) که ابزار لازم را در اختیار دارند باید این عوامل را شناسایی و به دادستان‌ها معرفی کنند.

به گزارش ام تی رز ، حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: در بیان جزییات پرونده اختلاس در وزارت نفت گفت: این فرد چندین ماشین خارجی و لوکس و فوق لوکس و املاک فراوان داشته است و یک فرد مگر چقدر می‌تواند درآمد داشته باشد که اینقدر بخواهد امکانات برای خود فراهم کند، و بعد هم بی صدا فرار می‌کند و بعد از آن هم به ما اعلام می‌شود که وی فرار کرده و او را تعقیب کنید. آیا کانادا آن خاوری خبیث را که با همه دزدی فرار کرد برگرداند که این را برگرداند.

وی با بیان اینکه امنیت بسیار مهم است و حرف اول را در کشور می‌زند، یادآور شد: اگر امنیت داشته باشیم اقتصاد، صنعت، علم و کشاورزی رشد پیدا خواهد کرد و در غیر اینصورت به همه آسیب خواهد رسید که ایجاد امنیت وظیفه یک مجموعه‌ای است که باید با هم همکاری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: اگر خدای نکرده یک ناهماهنگی داشته باشیم دشمن از این ناهماهنگی سواستفاده می‌کند لذا باید مسئله امنیت که دشمن در زمینه سلب آن از کشورمان خیلی سرمایه گذاری و برنامه ریزی می‌کند را باید خیلی جدی گرفت و همانگونه که در طول این چهل سال ملت و مسئولان با حضور خودشان چشم فتنه را کور کردند بعد از این هم هرگز اجازه نخواهیم داد کسانی که به جان و مال و ناموس مردم خیانت کرده و می‌کنند بخواهند مجددا اقدامات خبیثانه خود را انجام دهند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: ضابطین در حوزه ضابط بودن باید تحت ریاست دادستان بوده و هر جایی که دادستان امری را به آن‌ها ارجاع داد حتما باید تحت نظارت دادستان باشند.
سرویس اشتراک ویدیو

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در مراسم معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران، با قدردانی از زحمات حجت الاسلام جعفری دادستان پیشین مرکز این استان، برای سید یونس حسینی عالمی دادستان جدید آرزوی توفیق و موفقیت کرد.

دادستان کل کشور افزود: استان مازندران ویژگی‌های خاصی هم به لحاظ گستردگی و هم از نظر اقلیمی و سرزمینی دارد و به عنوان یک استان گردشگری و یک منطقه صنعتی، کشاورزی و با مردمی خوب شناخته می‌شود که در دوران چهار دهه انقلاب انصافا جایگاه رفیع خود را در حمایت از اسلام، قرآن و ولایت عملا نشان داده اند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر خطه سرسبز مازندران و تسلیت به مناسبت وفات حضرت ام البنین (س) با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) و بیان داشت: به فرموده حضرت محمد (ص) هنگامی که کاری می‌خواهید انجام دهید سعی کنید کارتان مبتنی بر دو اصل علم و عقل باشد و مراقب باشید که کاری را بدون دانش و تدبیر انجام ندهید.

وی اظهار کرد: طبیعتا برای درمان دردمان به یک پزشک متخصص و با تجربه مراجعه می‌کنیم، یا برای هر کار دیگری سراغ متخصص آن می‌رویم لذا این دو اصل در همه کار‌ها باید مورد توجه قرار دهیم.

دادستان کل کشور افزود: ما که سنگردار حقوق مردم هستیم و در مقام قضاوت و یا ایجاد امنیت، حفظ حقوق عمومی و عدالت گستری وظایف متوجه ما است، اگر فاقد این دو اصل مهم باشیم مسلما ضرر آن هم برای خودمان و هم برای مردم بسیار خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با احصای وظایف دادستان‌ها گفت: به موجب قانون بیش از ۳۶۰ وظیفه و تکلیف متوجه دادستان‌ها است و جایگاه دادستان به عنوان مدعی العموم و ریاست و نظارت بر دادسراها، بسیار مهم است.

وی گفت: دادستان در فرآیند رسیدگی به یک پرونده از نقطه شروع تا اجرای حکم، نقش بی بدیلی دارد، همچنین نظارت بر دادسرا‌های استان از وظایف دادستان مرکز استان است که حتما باید در این زمینه نظارت‌ها جدی‌تر شود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان‌ها را ملزوم به استقرار معاونت نظارت بر دادسرا‌ها کرد و ادامه داد: علاوه بر این دادستان وظیفه نظارت بر ضابطین اعم از نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه، بسیج و بقیه نیرو‌هایی که به موجب قانون به عنوان ضابط شناخته می‌شوند را به عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: ضابطین در حوزه ضابط بودن باید تحت ریاست دادستان و در هر جایی که دادستان امری را به آن‌ها ارجاع داد تحت نظارت دادستان باشند.

دادستان کل کشور ادامه داد: این موضوع منوط به داشتن کارت ضابطیت است که صدور آن به عهده دادستانی کل می‌باشد و این اقدام آغاز شد و کارت ضابطیت نیروی انتظامی اعطا شده و اکنون نیز مشغول صدور کارت ضابطین خاص وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه هستیم و در آینده‌ای نزدیک هم برای بسیجیان کارت ضابطیت صادر خواهیم کرد.

وی این اقدامات را نشان دهنده اهمیت جایگاه دادستان دانست و گفت: به موجب قانون یکی از وظایف خطیر دادستان‌ها و دادستانی کل بخش دفاع از حقوق عامه است و یکصد و هفتاد عنوان حقوق عمومی استخراج کرده ایم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با تاکید بر صیانت از حقوق دریا‌ها و جنگل‌ها و منابع طبیعی در استان مازندران گفت: چرا باید یک کارخانه‌ای به خود اجازه دهد مواد مسموم را در رودخانه‌ای که محل زیستگاه ماهیان است، رها کند و در اینجا دادستان باید وارد شود.

وی افزود: همه کار‌ها را نباید به عهده دستگاه قضا بگذاریم که پرونده قضایی تشکیل شده و یک مدیر را به دادگاه بفرستیم و بعد او را مجازات نماییم بلکه باید مدیران اجرایی را مکلف کرد که به وظایف و تکالیف خود عمل کنند تا دستگاه قضایی و دادستان نخواهد ورود پیدا کند.

این مسئول عالی قضایی تصریح کرد: اگرچنانچه مسئولان اجرایی در مقام اجرا آنگونه که شاید و باید عمل کنند دیگر نوبت به دستگاه قضایی نخواهد رسید.

وی گفت: در استان مازندران یکی از مصیبت‌هایی که با آن مواجه هستیم تجاوز به دریا، جنگل و منابع طبیعی است و باید شورای شهر، شهرداری، اداره حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست به وظایف خودشان عمل کنند و مطمئن باشند دستگاه قضایی پشتیبان آن‌ها است.

دادستان کل کشور بیان داشت: وظیفه دستگاه قضایی است که در جهت رشد اقتصاد مقاومتی همراه با دستگاه‌های مرتبط تلاش کند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری یکی از راه‌های ضربه زدن دشمن به کشور و نظام را حوزه اقتصاد عنوان کرد و گفت: با بصیرت دقت کنید که مسئله برجام و تحریم‌ها به کجا دارد می‌رسد؟ کار به جایی می‌رسد که این دشمنان غدار، پست فطرت، بی وجدان و غیر قابل اعتماد به وزیر امور خارجه کشور جمهوری اسلامی ایران که در سفر رسمی به آلمان می‌رود حاضر نمی‌شوند به هواپیمای ایشان بنزین دهند و آیا ما می‌خواهیم به این غرب و نظام استعمارگر آمریکا و غرب اعتماد کنیم؟ تنها راه آن همان چیزی است که مقام معظم رهبری فرمودند: و همان تکیه به تولید داخلی است و تقویت اقتصاد مقاومتی است.

وی استان مازندران را در بخش اقتصاد مقاومتی مستعد نقش آفرینی دانست و بیان داشت: دادستان‌ها در این زمینه هر کمکی بتوانند دریغ نخواهند کرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به مسئله نفوذ خاطرنشان کرد: عناصر نفوذی در برخی مراکز اقتصادی نمی‌گذارند اقتصاد مقاومتی پا بگیرد و سنگ اندازی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه عوامل نفوذ دو دسته هستند، تصریح کرد: یک عده وابستگی به خارج دارند و جاسوس هستند، همان‌هایی که ما مدام به دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی هشدار و اخطار می‌دهیم که مراقب جاسوس‌ها و دوتابعیتی‌ها و عاملان دشمن که راه پیدا کرده اند، باشید.

دادستان کل کشور اظهار کرد: دسته دوم عوامل نفوذی هستند که ممکن است ریشه در خارج از کشور نداشته باشند، اما ریشه در درون خود کشور دارند و یک اختاپوسی را برای سودجویی‌های کلان و خیانت به ملت به وجود آوردند که نمونه آن در قضیه خودرو‌ها و کالا‌های قاچاق و ارز و موسسات مالی غیرمجاز و اقایی از وزارت نفت فرار کرد و اموالی که از او باقی مانده دیده می‌شود.