رونق بازار وان با حضور گسترده گردشگران ایرانی

رونق بازار وان با حضور گسترده گردشگران ایرانی

گردشگران ایرانی که در آستانه عید فطر برای خرید عید و گذراندن ایام تعطیلات خود به وان ترکیه رفتند، باعث رونق بازار این شهر شدند.

مراکز خرید و بازارهای استان وان مملو از گردشگران ایرانی است که برای خرید پوشاک به این شهر آمده اند.

آیهان آن، یک مغازه‌دار در استان وان  ضمن ابراز رضایت از افزایش فروش اجناس اظهار داشت: علاوه بر اهالی وان تعداد زیادی ایرانی خرید می کنند، با استقبال گسترده ای مواجه شدیم. آمدن ایرانی‌ها بازار را رونق داد، ان شاء الله همیشه اینطوری ادامه داشته باشد”.

سفر بایرام، مسئول هتل رویال نیز گفت به دلیل اینکه ایرانی‌ها می خواهند شب را در اینجا به سر ببرند، با استقبال گسترده ای مواجه شدیم.

بایرام با بیان اینکه درحالی که مدت پیش میزان رزرو هتل‌شان 10 در صد بوده است، اکنون حدود صد در صد است، اظهار داشت: “با فرا رسیدن عید منتظر کاروان‌های گردشگری ایرانی‌ها بودیم. گردشگران ایرانی نیز ما را خوشحال کردند. کارهای ‌مان خیلی خوب پیش می رود. نسبت رزرو هتل‌مان به صد در صد رسید. تنها انتظار مغازه‌داران وانی نیز این بود. گردشگران ایرانی هنگامی که وارد وان می شوند، سهم بزرگی در اقتصاد این استان ایجاد می کنند. به همین دلیل تلاش می کنیم تا برای آنها خدمات بهتری ارائه کنیم”.

فارن محمدی، یک گردشگر ایرانی نیز با بیان اینکه ترکیه را خیلی دوست دارند، گفت: “به خاطر نزدیک بودن وان به ایران خرید خود را از اینجا انجام می دهیم. همچنین برای گذران ایام تعطیلات عید به این استان می آییم”.

هانیه جهانی، یک گردشگر ایرانی دیگر نیز با بیان اینکه برای خرید عیدی به وان آمده است، گفت: “اینجا را خیلی دوست دارم. حتما سالی یک بار به اینجا می آیم. دریاچه وان را هم خیلی دوست دارم”.