اردوغان: ممکن است یک شب هم ناگهانی وارد سنجار شویم

اخبار ترکیه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ۲۸ اسفند ۱۳۹۶


اردوغان: ممکن است یک شب هم ناگهانی وارد سنجار شویم

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه این پیام را داد که در چارچوب عملیات های ضد ترور ممکن است یک شب ناگهانی در منطقه سنجار در شمال عراق نیز عملیات ترتیب بدهند

اردوغان: ممکن است یک شب هم ناگهانی وارد سنجار شویم

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه این پیام را داد که در چارچوب عملیات های ضد ترور ممکن است یک شب ناگهانی در منطقه سنجار در شمال عراق نیز عملیات ترتیب بدهند.

اردوغان طی سخنرانی در مراسم تعیین قضات و دادستان های جمهوریت که در مرکز فرهنگ و کنگره ملت در کاخ بشتپه برگزار شده بود گفت: در جریان عملیات شاخه زیتون که در تاریخ ۲۰ ژانویه از سوی نیروهای مسلح ترکیه در منطقه عفرین سوریه با هدف پاکسازی عناصر پ ک ک/ ک ج ک/ پ ی د-ی پ گ و داعش و نجات مردم دوست و برادر منطقه از ظلم و ستم، آغاز شد، کنترل مرکز عفرین به دست گرفته شده و تاکنون سه هزار و ۶۲۲ تروریست از قدرت عمل ساقط شده اند.

اردوغان با اشاره به اینکه کار در عفرین به پایان نرسیده است گفت: روند امحا سازی بمب های جاسازی شده توسط تروریستها همچنان ادامه دارد.

رئیس جمهوری ترکیه ضمن دعوت از حکومت عراق جهت همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم گفت: یک شب ناگهانی وارد سنجار شده و تروریستهای پ ک ک در این منطقه را نیز پاکسازی میکنیم. اگر دوست هستیم پس سهولت لازمه را برایمان فراهم خواهید کرد. اگر این کار به طول بیانجامد عملیات شاخه زیتون جدیدی  را در آنجا آغاز خواهیم کرد.

اردوغان همچنین از ادامه عملیاتهای ضد ترور در منبج، العرب و تل ابیاد خبر داد.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر